Vnútorné osvetlenie

Vnútorné osvetlenie je dnes už takmer neodmysliteľnou súčasťou našich životov. Len vďaka nemu sa môžeme venovať našim obľúbeným činnostiam aj po západe slnka v dostatočnej viditeľnosti. Na dokonalé uspokojenie našich potrieb, však potrebujeme rôzne typy svietidiel. Práve preto v našej ponuke nájdete široký výber vnútorného osvetlenia.

#Showmore#

Na aké druhy vnútorného osvetlenia môžete naraziť?

 • Stropné svietidlá
 • Nástenné svietidlá
 • Lustre
 • Bodové svietidlá
 • Podhľadové svietidlá
 • Stolné lampy
 • Stojacie lampy
 • Koľajnicový systém osvetlenia
 • Kúpeľňové svietidlá
 • Svietidlá s pohybovým senzorom
 • Svietidlá na diaľkové ovládanie
 • Nábytkové svietidlá
 • Orientačné svietidlá
 • Technické svietidlá

Stropné svietidlá

Stropné interiérové svietidlá radíme do skupiny hlavného osvetlenia. Ich úlohou je osvetliť celú miestnosť. Medzi stropnými svietidlami nájdete moderné LED svietidlá ale aj klasické svietidlá so žiarovkami. Stropné svietidlá sú vhodné takmer do každej miestnosti vďaka svojmu rozmanitému prevedeniu. V ponuke nájdete rôzne veľkosti, materiály, farby aj tvary.

Nástenné svietidlá

Hlavný rozdiel medzi nástennými a stropnými svietidlami je umiestnenie. Ako vyplýva z názvu, nástenné svietidlá sa montujú na steny. Rovnako ako stropné svietidlá aj interiérové svietidlá na stenu nájdete v LED prevedení ale aj v prevedení na klasické žiarovky. Pri niektorých je možné smer svietenia regulovať, iné majú sklon pevne daný. Z estetického hľadiska je možné vybrať si medzi širokým spektrom farieb a dizajnov.

Lustre

Lustre patria zvyčajne do kategórie závesných svietidiel a majú významnú estetickú funkciu. Vyrábajú sa zväčša zo skla, kryštálu, dreva alebo kovu. Vhodné sú predovšetkým do miestností s vysokými stropmi. V ponuke je možné nájsť lustre v modernom ale aj romantickom štýle.  

Aj v rámci jednej domácnosti sa štýl svietidiel bude jemne líšiť, lustre do obývačky bývajú zväčša honosnejšie. Oproti tomu luster do kuchyne by mal byť predovšetkým praktický, a preto sa často používajú lustre s nastaviteľnou výškou.

Bodové svietidlá

Bodové svietidlá sú veľmi nenápadným ale zároveň elegantným riešením, predovšetkým do kancelárií ale pokojne aj do domácnosti. Bodové svietidlá môžu slúžiť na osvetlenie celej miestnosti, alebo je možné ich použiť aj na osvetlenie konkrétnych miest, ako sú police alebo zrkadlá. Zvyčajne sa dodávajú aj s LED žiarovkami a ich výhodou je, že sú energeticky úsporné.

Podhľadové svietidlá

Podhľadové svietidlá sú charakteristické tým, že sú nainštalované pod stropom tak, aby boli takmer neviditeľné. Vhodné sú viac do modernejších interiérov. V prípade využitia podhľadových svietidiel v kúpeľni alebo na iných miestach so zvýšenou vlhkosťou je dôležité myslieť na to, aby mali zvýšenú odolnosť voči vlhkosti.  

Od bodových svietidiel sa odlišujú tým, že sa zväčša nepoužívajú na osvetlenie konkrétnych miest, ale na všeobecné osvetlenie miestnosti, pretože poskytujú rovnomerné svetlo.

Stolné lampy

V kategórií stolných lámp môžete nájsť napríklad, drevené lampy, svetlá do zásuvky, LED lampy, kancelárske stolné lampy či dokonca kozmetické zrkadlá. Každý typ lampy dokáže uspokojiť iné potreby, vďaka svojím jedinečným funkciám. Dôležitú úlohu hrá ich dizajn, ktorý môže byť zaujímavým doplnkom miestnosti.

Stojacie lampy

Stojacie lampy môžu okrem svojej funkčnosti aj príjemne esteticky doplniť prostredie. Práve preto táto kategória ponúka široké spektrum retro lámp, dizajnových stojacich lamp alebo LED lámp, ktoré môžu zaujať moderným dizajnom.

Koľajnicový systém osvetlenia

Ďalšou modernou alternatívou je koľajnicový systém osvetlenia. Vďaka tomuto systému môžete kombinovať viac typov svetiel. V ponuke je možné nájsť jednofázové alebo trojfázové systémy.  

Koľajnicový systém osvetlenia ponúka možnosť zvoliť nielen intenzitu osvetlenia alebo farbu, ale aj to, ako budú jednotlivé svetelné zdroje rozmiestnené v priestore a navyše dáva možnosť to behom pár sekúnd zmeniť bez nutnosti zložitej montáže.

Pre inštaláciu stačí vyskladať koľajnice podľa požadovaného tvaru a svetlá zapojiť a osadiť na ľubovoľný úsek koľajnice. Je to skvelá voľba pre domácnosti aj predajne, kde je potrebné dynamické, elegantné a dizajnové riešenie osvetlenia.

Kúpeľňové svietidlá

Pri výbere kúpeľňových svietidiel je dôležité myslieť predovšetkým na vlhkosť vzduchu a striekajúcu vodu. Základným parametrom je stupeň ochrany proti vniknutiu vody a pevných častíc - IP. Čím vyššia hodnota IP, tým vyššiu odolnosť by malo zariadenie mať. Prvá číslica prináša informáciu o ochrane pred vniknutím prachu, druhá o ochrane pred vniknutím vody. 

V miestach, kde hrozí bezprostredný kontakt svietidla s vodou, je vhodné voliť svietidlá s ochranou aspoň IPx5.  V miestach od vzdialenosti 60 cm je možné využiť kúpeľňové svetla s IP44. V ostatných častiach kúpeľne bude stačiť ochrana IP20.

Svietidlá s pohybovým senzorom

Svietidlá so senzorom pohybu je vhodné inštalovať predovšetkým na chodbách a v predsieni. Ušetria tak problémy s chodením po dome po tme aj keď máme plné ruky.  

Senzory pracujú zväčša s technológiou PIR snímač pohybu, ktorý reaguje na infračervené žiarenie vychádzajúce z ľudského tela. Svietidlá s čidlom majú vo svojom zábere isté prostredie, ktoré pozorujú. V prípade, že je toto prostredie narušené, svetlo sa automaticky zapne.

Svietidlá na diaľkové ovládanie

Svietidlá na diaľkové ovládanie umožňujú rozsvietiť alebo zhasnúť pomocou vypínača svetlo bez toho, aby sme sa museli postaviť z postele alebo gauča. Toto ovládanie ocenia predovšetkým osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu.

Nábytkové svietidlá

Nábytkové svietidlá sú výhodným riešením, ak potrebujeme doplnkové svetlo napríklad na kuchynskú linku alebo do skrine. Niektoré svetlá majú dokonca zabudovaný senzor pohybu, a tak sa rozsvietia pri otvorení skrine. V rámci šetrenia môžeme vybrať úsporné LED svetlá.

Orientačné svietidlá

Orientačné svetlo sa používa prevažne na nepriame osvetlenie ako chodbové a schodiskové osvetlenie, ale pokojne ho môžeme použiť aj do spálne alebo obývacej izby. Všeobecne sa vyznačujú tým, že neoslňujú a spotrebúvajú málo energie.

Technické svietidlá

Technické svietidlá by mali spĺňať špecifické nároky technických miestností, priemyselných budov ale aj domácich dielní. Mali by vydržať nárazy aj náročnejšie podmienky. Medzi technické svietidlá radíme napríklad lineárne, metalhalogenidové, prisadené, núdzové, prachotesné alebo mriežkové svietidlá.

Ako vybrať vnútorné osvetlenie?

To, aké svetlo bude do miestnosti najvhodnejšie, záleží od individuálnych potrieb. Pri výbere vhodného svetla sa oplatí zohľadniť: 

 • Veľkosť miestnosti
 • Účel miestnosti
 • Štýl interiéru
 • Technické parametre
 • Náklady

Veľkosť miestnosti a výber interiérového osvetlenia

Pri výbere vnútorného osvetlenia je veľmi dôležité zohľadniť veľkosť miestnosti. Pre dostatočné osvetlenie rozsiahlejšieho priestoru je potreba viac typov osvetlenia. Nesmiete pri tom opomenúť výšku stropu.  

V prípade vysokého stropu môžete vybrať masívnejší závesný luster, zatiaľ čo u nižšieho stropu dáte prednosť nástennej alebo stojacej lampe, ktorá priestor opticky zväčší.

Významným faktorom je aj množstvo prirodzeného svetla, ktoré prichádza cez okná.

Účel miestnosti a výber interiérového osvetlenia

Rôzne činnosti vyžadujú rôzne typy osvetlenia. Do detskej izby sa po estetickej aj praktickej stránke hodí iný typ osvetlenia ako do kúpeľne alebo kuchyne. Dokonca aj v jednej miestnosti sa mení potreba osvetlenia.

Napríklad v kuchyni pre osvetlenie jedálenského stola je vhodnejší luster, zatiaľ čo pod kuchynskú linku sa hodí žiarivkové svietidlo.

Štýl interiéru a výber interiérového osvetlenia

Keďže sa pri zariaďovaní domácnosti svetlá zväčša kupujú až na záver, nemal by byť problém zladiť ich s ostatným nábytkom. Do niektorých interiérov môžu byť vhodnejšie dominantnejšie kúsky stojacich lámp alebo lustrov, ktoré na seba strhnú pozornosť, do moderne minimalisticky zariadených miestností môžu byť vhodnejšie bodové alebo nástenné interierové svetlá.

Technické parametre a výber interiérového osvetlenia

Pri výbere správneho osvetlenia hrajú významnú úlohu aj technické parametre.

Stupeň krytia

U kúpeľňových svietidiel je dôležité zamerať sa na odolnosť voči vlhkosti, ktorá je vyjadrená skratkou IP.

Výkon a príkon

Príkon udáva množstvo energie spotrebovanej za jednotku času. Ovplyvňuje tak, koľko zaplatíme za spotrebovanú elektrickú energiu. Výkon svietidla sa udáva vo wattoch (W) a určuje intenzitu svetla. Pri výbere svetla je potrebné stanoviť si priority, ak je prioritou nízka spotreba, vyberte svetlo s čo najnižším príkonom a ak je prioritou najväčšia svietivosť, vyberte svetlo s maximálnym výkonom.

Svetelný tok

To, aké množstvo svetla bude potrebné, sa dá vypočítať – rozhodujúcim faktorom je tok svetla a veľkosť miestnosti. Pri výbere svetla by ste sa mali zamerať predovšetkým na svetelný tok, ktorý sa vyjadruje v lúmenoch.  

Svetelný tok (lm) udáva intenzitu svetla vyžarovaného svetelným zdrojom. Stretnúť sa môžete aj s jednotkou lux (lx), ktorá označuje stupeň osvetlenia a je definovaná ako počet lúmenov na meter štvorcový.

Počet lúmenov sa dá nájsť na krabičkách žiaroviek. Pre orientáciu v jednotlivých hodnotách svietivosti si môžete pomôcť nasledujúcim prehľadom:

 • Dekoratívne svetlá: 130 lm až 240 lm
 • Stolové lampy: 250 lm
 • Bodové svetlá: 400 lm
 • Centrálne svietidlá a lustre: 800 lm 

Pre výpočet potrebného svetla je dôležité poznať aj plochu miestnosti a jej účel. V tomto smere, môžu pomôcť normy STN, ktoré uvádzajú odporúčanú priemernú intenzitu osvetlenia pre každú miestnosť. Vyjadruje sa v luxoch.

 • Zásoby: 50 lx
 • Garáž: 75 lx
 • Chodby: 100 lx
 • Garáž s dielňou, schodisko, chodba: 150 lx
 • Spálne, šatne, toalety, kúpeľne a jedálne: 200 lx
 • Detské izby, čitateľské kútiky, študovne: 300 lx
 • Kuchynské skrinky: 500 lx

 Následne sa toto číslo vynásobí počtom metrov štvorcových v miestnosti a zistí sa počet lúmenov.

NAPRÍKLAD: Chodba, ktorá má 10 m2, bude potrebovať 1000 lúmenov, pretože 100x10=1000. 1 000 lúmenov potom môžete rozdeliť medzi niekoľko zdrojov svetla, napríklad centrálne svetlo a lampu na nočnom stolíku. 

Pri LED svetlách je výpočet ešte jednoduchší. Podľa odborníkov by ste mali zvoliť 4 W/m2 LED osvetlenie do kuchyne a pracovne a 2 až 3 W/m2 osvetlenie do obývačky, detských izieb, kúpeľne a spálne. Na chodbách a v pivniciach postačí 1 W/m2.

Náklady

Spotreba elektrickej nie je jediným faktorom, ktorý treba zvážiť pri rátaní nákladov. Dôležitá je aj životnosť svetelného zdroja, dĺžka záruky a obstarávacia cena. V súčasnosti k najúspornejšiemu osvetleniu patria práve LED svietidlá. Rovnako tak LED svetelné zdroje, ako sú LED žiarovky alebo LED žiarivky, pomôžu oproti klasickým zdrojom ušetriť.

Vplyv svetla na psychiku

Prirodzené svetlo je výnimočným prvkom, ktorý má pozitívny vplyv na zdravie človeka. Pozitívne vplýva na všetky vekové kategórie a jeho nedostatok môže spôsobiť poruchy spánku, zvýšiť hladinu stresu, podporovať obezitu a únavu.  

Umelé svetlo teda nie je náhradou za prirodzené svetlo a snaží sa mu len priblížiť. Umelé svetlo, by malo prinášať:

 • Zrakovú pohodu - celkový príjemný pocit z vnútorného priestoru aj pri nedostatku denného svetla
 • Zrakový výkon - dostatok svetla pre konkrétnu úlohu

ZAUJÍMAVOSŤ: Podľa psychológa Jiřího Nováka cítia ženy a muži svetlo rozdielne. Muži v 80 % preferujú ostré žiarivkové svetlo a až 85 % žien si vyberie tlmené žiarovkové svetlo s červenou zložkou.

Teplota svetla

Farba svetla má významný vplyv na celkový vzhľad miestnosti a dotvára atmosféru v nej. To, aká farba sa do miestnosti hodí, záleží predovšetkým od účelu miestnosti. Vo všeobecnosti však platí, že teplejšie farby sú vhodnejšie na relaxáciu a studené farby na prácu a produktivitu.  

Farba svetla sa označuje v Kelvinoch a čím menej Kelvinov, tým teplejšie svetlo. Niekedy sa nazýva aj teplota chromatickosti svetla (CCT – Correlated Colour Temperature, čiže korelovaná teplota svetla).

Teplá farba

Pod teplú farbu zaraďujeme škálu od oranžovej, cez žltú až po teplú bielu. Týmto farbám zodpovedá označenie na žiarovkách približne do 3000 K. Vytvára pocit pohody a relaxačnú atmosféru a dokáže zútulniť miestnosť. Teplé farby sú vhodné do miestností, v ktorých chceme relaxovať a odpočívať.

Neutrálna biela

Farba svetla 4000 K zodpovedá neutrálnej bielej farbe. Tento odtieň by sa mal najviac podobať dennému svetlu. Podporuje aktivitu, koncentráciu a zvyšuje produktivitu. Vhodné je preto do miestností, v ktorých pracujete, študujete a potrebujete sa sústrediť.

Studená farba

Ak hľadáte studené farby, siahnuť by ste mali po žiarovkách s označením 6000 K a vyššie. Studené svetlo začína na odtieňoch studenej bielej po svetlo modrú a modrú, vždy v závislosti od zvolenej teploty. Tieto farby podporujú koncentráciu, pretože oči sú pri tomto osvetlení menej unavené.

Aký je rozdiel medzi vonkajším a vnútorným osvetlením?

Základné rozdiely, ktoré treba zohľadniť pri výbere vonkajšieho a vnútorného osvetlenia sú:

 • Účel osvetlenia – Ako vyplýva z názvu, vonkajšie osvetlenie sa používa na osvetlenie vonkajších priestorov, ako sú napríklad parkoviská, chodníky a terasy, zatiaľ čo vnútorné osvetlenie sa používa na osvetlenie vnútorných priestorov, ako sú napríklad kuchyne, kúpeľne a obývacie izby.

 • Odolnosť voči poveternostným vplyvom – Vonkajšie osvetlenie musí byť navrhnuté tak, aby bolo odolné voči poveternostným podmienkam, ako sú napríklad dážď, vietor, sneh a extrémne teploty. Vnútorné osvetlenie zvyčajne nemusí mať rovnako veľkú odolnosť voči počasiu.

 • Bezpečnostné opatrenia – Osvetlenie do exteriéru musí byť navrhnuté s ohľadom na bezpečnosť. Musí byť odolné voči vandalizmu, krádeži, požiarom a iným nebezpečným situáciám. Na druhej strane, vnútorné osvetlenie je zvyčajne menej vystavené týmto rizikám, ale stále sa musí zohľadniť bezpečnosť, najmä ak sa jedná o osvetlenie v kúpeľni alebo v kuchyni.

 • Dizajn – Pri vonkajšom osvetlení hrá hlavnú úlohu funkčnosť a dizajn je až na druhom mieste. Pri výbere vnútorného osvetlenia býva priorita kladené predovšetkým na dizajn.

 • Typ svetelného zdroja – Vonkajšie osvetlenie často vyžaduje výkonnejšie svetelné zdroje ako vnútorné osvetlenie, aby mohlo osvetliť väčšie plochy. Na druhej strane, vnútorné osvetlenie môže byť zamerané na vytváranie určitej atmosféry a používať menej výkonné svetelné zdroje, ako napríklad žiarovky s nižším výkonom.

 • Spotreba energie – Pri výbere osvetlenia je potrebné zvážiť aj spotrebu energie. Vonkajšie osvetlenie zvyčajne vyžaduje viac energie ako vnútorné osvetlenie a často je potrebné, aby bolo osvetlenie zapnuté po celú noc.

Najpredávanejšie

6793 podhladove bodove svietidlo dina ozzo 111 sn gu10 steel
€2,20
(€1,80 bez DPH)
5578 stropne bodove svietidlo daria dwl daria dwl gu10 black
€6,60
(€5,50 bez DPH)
poistenie zasielky
 
€0,90
(€0,80 bez DPH)
6817 podhladove bodove svietidlo vidi ozzo 12g b ch gu10 black chrome
€5,20
(€4,30 bez DPH)
5575 stropne bodove svietidlo daria dwl gu10 white
€6,20
(€5,20 bez DPH)
7306 stropne bodove svietidlo olaf ozzo 221 bl gu10 white
€5,20
(€4,30 bez DPH)
6832 podhladove bodove svietidlo movi ozzo 221 wh gu10 white
€3
(€2,50 bez DPH)
5467 schodiskove svietidlo kurs led d 1 6w white neutral white
€19,90 –12 %
Pôvodne: €19,90  (–12 %)
€17,50
(€14,60 bez DPH)
5206 nastenne svietidlo uno e27 1c black
Nástenné svietidlo UNO E27 1C BLACK
Skladom (>50 ks)
Kód: 3813
€4,20
(€3,50 bez DPH)
4528 nastenne svietidlo zelda led c 2x5 w black neutral white
€26,20 –10 %
Pôvodne: €26,20  (–10 %)
€23,40
(€19,50 bez DPH)
Stránka 1 z 43 - 4225 položiek celkom
6793 podhladove bodove svietidlo dina ozzo 111 sn gu10 steel Kód: DINA-111-SN
5578 stropne bodove svietidlo daria dwl daria dwl gu10 black
Top produkt
€5,50 bez DPH
€6,60
Kód: 3945
poistenie zasielky
€0,80 bez DPH
€0,90
Kód: POIST2023
6817 podhladove bodove svietidlo vidi ozzo 12g b ch gu10 black chrome Kód: VIDI-12G-B/CH
5575 stropne bodove svietidlo daria dwl gu10 white
Top produkt
€5,20 bez DPH
€6,20
Kód: 3944
7306 stropne bodove svietidlo olaf ozzo 221 bl gu10 white Kód: OLAF-221-WH
6832 podhladove bodove svietidlo movi ozzo 221 wh gu10 white
Top produkt
€2,50 bez DPH
€3
Kód: MOVI SQUARE 221-WH
5467 schodiskove svietidlo kurs led d 1 6w white neutral white
Akcia Top produkt
€14,60 bez DPH
€17,50
€19,90 (–12 %)
Kód: 3908
5206 nastenne svietidlo uno e27 1c black
€3,50 bez DPH
€4,20
Kód: 3813
4528 nastenne svietidlo zelda led c 2x5 w black neutral white
Akcia
€19,50 bez DPH
€23,40
€26,20 (–10 %)
Kód: 3554
Bodové svietidlo FIN LED C 3W WHITE Neutral White
Top produkt
€2,90 bez DPH
€3,50
Kód: 3872
5107 stropne bodove prisadene svietidlo rolen led 7w black neutral white
Akcia Top produkt
€10,80 bez DPH
€12,90
€14,90 (–13 %)
Kód: 3780
3319 kolajnicova lista track 2m white
€24,80 bez DPH
€29,80
Kód: 2439
Luster na lanku STEEL RL-LPP060CX 1X60W E27 ROPE
Akcia Top produkt
€10,90 bez DPH
€13,10
€16,10 (–18 %)
Kód: 31-04888
7312 stropne bodove svietidlo olaf ozzo 211 wh gu10 white
Top produkt
Kód: OLAF-211-WH
5587 kolajnicove svietidlo daria tra gu10 white
€8,30 bez DPH
€9,90
Kód: 3948
3349 kolajnicova spojka connector i white
€2,80 bez DPH
€3,40
Kód: 2515
5380 bodove svietidlo fin led c 3w black neutral white
Top produkt
€3,10 bez DPH
€3,70
Kód: 3873
7303 stropne bodove svietidlo olaf ozzo 221 bl gu10 black
Top produkt
€4,60 bez DPH
€5,50
Kód: OLAF-221-BL
3262 kristalove bodove svietidlo mira d brown hl800
€3,60 bez DPH
€4,30
Kód: 1338
5200 visiace svietidlo uno e27 clg black
Top produkt
€3,60 bez DPH
€4,30
Kód: 3811
4918 bodove svietidlo moni led c 5 w warm white black
€4,60 bez DPH
€5,50
Kód: 3709
5374 bodove svietidlo fin led c 3w silver neutral white
Top produkt
€3,10 bez DPH
€3,70
Kód: 3871
4441 stropne svietidlo adis led d slim 28w neutral white
Top produkt
€27,40 bez DPH
€32,90
Kód: 3515
vratenie60
€1,50 bez DPH
€1,80
Kód: VRATENIE60
ATUT OAK 04149
Novinka
€21,80 bez DPH
€26,20
Kód: 4149
4897 pohybovy senzor oko pir white
€5,80 bez DPH
€7
Kód: 3694
7108 ramik na bodovu ziarovku gu10 kruhovy luba c white
€4,20 bez DPH
€5
Kód: 4041
5104 stropne bodove prisadene svietidlo rolen led 3w black neutral white
Top produkt
€10,20 bez DPH
€12,20
Kód: 3779
5032 kupelnove svietidlo nad zrkadlo roxana led 13w chrome neutral white
Top produkt
€28,70 bez DPH
€34,40
Kód: 3749
3505 podhladove bodove svietidlo slim led c 3w white warm white
€3,90 bez DPH
€4,70
Kód: 2808
Stropné svietidlo STIG C E27 WHITE
Novinka
€9,10 bez DPH
€10,90
Kód: 4137
6844 podhladove bodove svietidlo movi ozzo 221 an gu10 copper Kód: MOVI-221-AN
5470 schodiskove svietidlo kurs led d 1 6w black neutral white
Top produkt
€14,60 bez DPH
€17,50
Kód: 3909
5308 hlinikovy ram pre instalaciu led panelov 600x600 ram hugo
€10,50 bez DPH
€12,60
Kód: 3849
5338 bodove svietidlo moni led c 5 w neutral white black
Top produkt
€4,60 bez DPH
€5,50
Kód: 3859
4471 stropne bodove prisadene svietidlo bemol dwl gu10 black
Akcia Top produkt
€9,30 bez DPH
€11,10
€12,40 (–10 %)
Kód: 3533
4048 schodiskove svietidlo rafi led c white neutral white
€9,20 bez DPH
€11
Kód: 3117
3331 podhladove bodove svietidlo slim led c 9w white warm white
€6,50 bez DPH
€7,80
Kód: 2483
96276 PLC030PWW Vika 01
€22,20 bez DPH
€26,60
Kód: PLC030PWW
5782 stropne bodove prisadene svietidlo piano dwl gu10 white
€9,50 bez DPH
€11,40
Kód: 4025
5029 kupelnove svietidlo nad zrkadlo roxana led 5 w chrome neutral white
Akcia Top produkt
€19,30 bez DPH
€23,10
€26,10 (–11 %)
Kód: 3748
4798 kolajnicove svietidlo megan tra gu10 white
€9,20 bez DPH
€11
Kód: 3659
4477 bodove svietidlo slim iron led c 3w neutral white
Top produkt
€5 bez DPH
€6
Kód: 3535
Prisadené stropné svietidlo CONSTANT CRYSTAL 20W G4
€5,60 bez DPH
€6,70
Kód: 2217690
SC-02 SNG/AL MR16 SAT GOLD Podhľadové svietidlo CONSTANT ALUMINIUM
€7,30 bez DPH
€8,80
Kód: 2210445
5524 stropne svietidlo totem led c 24w neutral white
Top produkt
€32,20 bez DPH
€38,60
Kód: 3927
4987 stropne svietidlo iga led d white neutral white
€4,30 bez DPH
€5,10
Kód: 3734
4924 stropne bodove prisadene svietidlo hary c gu10 white
€12,60 bez DPH
€15,10
Kód: 3711
4561 stropne bodove svietidlo otto gu10 black
€4,90 bez DPH
€5,90
Kód: 3567
4234 bodove svietidlo moni led c 5 w ww white
€4,60 bez DPH
€5,50
Kód: 3229
04117 Zodiak C cierna
Novinka
€5,20 bez DPH
€6,20
Kód: 4117
7300 stropne bodove svietidlo birk ozzo 111 g wh gu10 gold white
Top produkt
€8,80 bez DPH
€10,50
Kód: BIRK-111-G/WH
5059 prisadene stropne svietidlo s pohybovym senzorom sola led d slim mvs 28w neutral white Kód: 3758
4909 pohybovy senzor neo mvs small white
€8,40 bez DPH
€10,10
Kód: 3698
Stropné bodové prisadené svietidlo DIOR DWL GU10 WHITE/CHROME
Novinka
€4,60 bez DPH
€5,50
Kód: 4253
7279 stropne bodove svietidlo klara ozzo 111 wh bl gu10 white black Kód: KLARA-111-WH/BL
6739 dotykova stmievatelna stolna lampa kancelarska lampa lisa nilsen led pink
€29,20 bez DPH
€35
Kód: PX017E
4039 stropne bodove prisadene svietidlo rolen led 7w white neutral white
€11,60 bez DPH
€13,90
Kód: 3108
3337 podhladove bodove svietidlo slim led c 12w white warm white
€8,20 bez DPH
€9,80
Kód: 2485
Koľajnicové svietidlo LUTER TRA GU10 WHITE
Novinka
€9,40 bez DPH
€11,30
Kód: 4233
4906 pohybovy senzor agent pir white
€6,50 bez DPH
€7,80
Kód: 3697
4525 nastenne svietidlo zelda led c 2x5 w white neutral white
€21,80 bez DPH
€26,20
Kód: 3553
3517 podhladove bodove svietidlo slim led c 15 w white warm white
€9,10 bez DPH
€10,90
Kód: 2812
Nástenné bodové svietidlo s vypínačom OTELLO LED C 6W+3W BLACK
Novinka
€25,80 bez DPH
€31
Kód: 4030
Stropné svietidlo LAGOS 10 black
€15,20 bez DPH
€18,20
Kód: SL.1000
6820 podhladove bodove svietidlo movi ozzo 211 ch gu10 chrome
Top produkt
€3,20 bez DPH
€3,80
Kód: MOVI-211-CH
6493 stolna lampa s bezdrotovym nabijanim rosa nilsen led black
€59,80 bez DPH
€71,80
Kód: BL003
5599 nastenne svietidlo daria wll gu10 white
€10,50 bez DPH
€12,60
Kód: 3952
5521 stropne svietidlo totem led c 16w neutral white
Top produkt
€23,10 bez DPH
€27,70
Kód: 3926
5158 nabytkove svietidlo tamara led 20w neutral white
€21,80 bez DPH
€26,20
Kód: 3797
5110 stropne bodove prisadene svietidlo rolen led 10w black neutral white
€14,60 bez DPH
€17,50
Kód: 3781
4921 bodove svietidlo moni led d 5 w warm white black
Top produkt
€4,60 bez DPH
€5,50
Kód: 3710
4894 pohybovy senzor gest pir white
€7,90 bez DPH
€9,50
Kód: 3693
4225 podhladove bodove svietidlo borys c beige white
€4,30 bez DPH
€5,20
Kód: 3226
3997 technicke svietidlo flater led 20w neutral white
€10,30 bez DPH
€12,40
Kód: 3094
3313 kolajnicova lista track 1m white
€10,20 bez DPH
€12,20
Kód: 2436
04119 Panama cierna biela
Novinka
€7,30 bez DPH
€8,70
Kód: 4119
6616 kancelarska lampa aron nilsen led white
€20,20 bez DPH
€24,20
Kód: FN024
6568 nastenne bodove svietidlo tenor gu10 2l black
€25,80 bez DPH
€31
Kód: 4071
6565 nastenne bodove svietidlo tenor gu10 1c black
€12,90 bez DPH
€15,50
Kód: 4069
5650 kupelnove svietidlo nad zrkadlo gracja led 2x7w black neutral white
Top produkt
€33,80 bez DPH
€40,60
Kód: 3971
5461 schodiskove svietidlo azyl led c 1 6w black neutral white
€13,80 bez DPH
€16,50
Kód: 3906
5410 kupelnove svietidlo nad zrkadlo mamba led 12w black neutral white
Top produkt
€47,50 bez DPH
€57
Kód: 3884
5335 bodove svietidlo moni led c 5 w neutral white white
€4,60 bez DPH
€5,50
Kód: 3858
5203 nastenne svietidlo uno e27 1c white
€3,50 bez DPH
€4,20
Kód: 3812
4930 stropne bodove prisadene svietidlo hary c gu10 black
Top produkt
€13,10 bez DPH
€15,70
Kód: 3713
4861 technicke svietidlo pogo led 2x18w cover
€8,50 bez DPH
€10,20
Kód: 3682
4792 stropne bodove prisadene svietidlo megan dwl gu10 white
€8,20 bez DPH
€9,80
Kód: 3657
4615 technicke svietidlo bary led 9w neutral white
€5,30 bez DPH
€6,30
Kód: 3585
4069 schodiskove svietidlo kami led d white cold white
€7,30 bez DPH
€8,70
Kód: 3124
3268 kristalove bodove svietidlo mira c brown hl801
€3,60 bez DPH
€4,30
Kód: 1343
3208 kupelnove svietidlo anita led 8w chrome neutral white
€30,70 bez DPH
€36,80
Kód: 0015
3199 led kupelnove nastenne svietidlo rumba led 12w chrome neutral white
€29,10 bez DPH
€34,90
Kód: 0011
ATUT OAK 04149
Novinka
€30,70 bez DPH
€36,80
Kód: 4151
MIKA Luster Poland ASTIK E27 1X60W Green
€7,80 bez DPH
€9,30
Kód: 31-18635
COPENHAGEN Nástenné svietidlo 1X40W E14 PLATINUM
€36,40 bez DPH
€43,70
Kód: 21-41210
ROYAL Nástenné svietidlo 1X40W G9 Chrome Crystals
€24,90 bez DPH
€29,90
Kód: 21-08421
7111 ramik na bodovu ziarovku gu10 kruhovy luba c black
€4,20 bez DPH
€5
Kód: 4042
Hore
Ďalšie produkty